FAQ

Nastaw żelazko na temperaturę 180-200 °C i poczekaj aż się rozgrzeje. Dokładnie wyprasuj materiał, na który będziesz nanosić kod, tak aby był bez zagnieceń. Odklej naprasowankę i połóż ją na materiale w taki sposób, aby strona z kodem była na wierzchu. Następnie naprasowankę przykryj dołączonym papierem – strona śliska powinna dotykać naprasowanki, po stronie matowej prasujemy. Nie używaj funkcji pary. Naprasuj kod do materiału przez papier, naciskając silnie na żelazko. Staraj się, aby cała powierzchnia kodu była równomiernie ogrzewana, nie pomijając przy prasowaniu brzegów i rogów. Czas naprasowania powinien trwać od 60 do 90 sekund.   Instrukcja jak naprasować Zgubka
Tak, ubrania z naprasowanymi kodami można prać ręcznie lub w pralce automatycznej w temperaturze do 40 °C. Pamiętaj tylko, aby:
  • nie używać do prania wybielaczy,
  • nie czyścić chemicznie,
  • nie suszyć ubrań z kodem w suszarce automatycznej,
  • kody prasuj przewracając tkaninę na lewą stronę lub przez np. szmatkę.

  Kody Zgubek możesz zeskanować dedykowaną darmową aplikacją Zgubek, którą możesz pobrać ze sklepów Google Play lub AppStore, ale także za pomocą dowolnego czytnika kodów QR. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ dziś bardzo wiele popularnych aplikacji posiada funkcję skanowania kodów QR, a nowy system iOS 11 firmy Apple rozpoznaje je za pomocą kamery aparatu. Skaner jest wbudowany w aplikacji Facebook, którą większość z nas ma zainstalowaną na swoim telefonie. Aby skorzystać z tego czytnika należy wejść do  Menu → Eksploruj → Kod QR → Skaner  skierować kamerę na kod i gotowe.
            
Uczciwy znalazca po zeskanowaniu kodu wyśle tobie powiadomienie za pomocą e-mail lub sms. W treści przekaże ci informację w jaki sposób możesz się z nim skontaktować.
Po zeskanowaniu kodu system sam przekieruje treść do właściciela. Numer telefonu jaki się tobie wyświetli to bramka sms wykorzystywana przez Zgubka, a nie numer telefonu właściciela.

Brelok, który może zostać dołączony do kluczy domowych lub pilota do samochodu posiada kod Zubek ID, natomiast nie zawiera ani imienia, ani nazwiska właściciela. Jest to działanie celowe, dzięki któremu dodatkowo zwiększamy bezpieczeństwa danych właściciela.
Każde oznaczenie Zgubek posiada dodatkowo swoje ID, jeżeli skaner nie może odczytać kodu, wejdź na stronę Powiadom Zgubka wpisz Zgubek ID i wyślij powiadomienie.
Nie musisz instalować dodatkowej aplikacji, jeśli nie chcesz. Kody QR rozpoznaje i czyta coraz więcej programów, których używamy na codzień nawet o tym nie wiedząc. Więcej informacji znajdziesz w punkcie"Jak zeskanować".
Tak, naprasowanki można prać w temperaturze do 40 stopni, bez szkody dla ich czytelności. Więcej informacji znajdziesz w punkcie "Czy naprasowanki są trwałe".