FAQ

Nastaw żelazko na temperaturę 180-200 °C i poczekaj aż się rozgrzeje. Dokładnie wyprasuj materiał, na który będziesz nanosić kod, tak aby był bez zagnieceń. Odklej naprasowankę i połóż ją na materiale w taki sposób, aby strona z kodem była na wierzchu. Następnie naprasowankę przykryj dołączonym papierem – strona śliska powinna dotykać naprasowanki, po stronie matowej prasujemy. Nie używaj funkcji pary. Naprasuj kod do materiału przez papier, naciskając silnie na żelazko. Staraj się, aby cała powierzchnia kodu była równomiernie ogrzewana, nie pomijając przy prasowaniu brzegów i rogów. Czas naprasowania powinien trwać od 60 do 90 sekund. Instrukcja jak naprasować Zgubka
Tak, ubrania z naprasowanymi kodami można prać w pralce automatycznej w temperaturze do 40 °C. Pamiętaj tylko, aby:
  • nie używać do prania wybielaczy,
  • nie czyścić chemicznie,
  • nie suszyć ubrań z kodem w suszarce automatycznej,
  • kody prasuj przewracając tkaninę na lewą stronę lub przez np. szmatkę.
Tak, naprasowanki można prać w temperaturze do 40 stopni, bez szkody dla ich czytelności. Więcej informacji znajdziesz w punkcie "Czy naprasowanki są trwałe".
Kody Zgubek możesz zeskanować dedykowaną darmową aplikacją Zgubek, którą możesz pobrać ze sklepów Google Play lub AppStore lub za pomocą dowolnego czytnika kodów QR. Dziś bardzo wiele popularnych aplikacji posiada funkcję skanowania kodów QR, a nowy system iOS 11 firmy Apple rozpoznaje je za pomocą kamery aparatu. Skaner jest wbudowany również w aplikacji Facebook, którą większość z nas ma zainstalowaną w swoim telefonie. Aby skorzystać z tego czytnika należy wejść do  Menu → Eksploruj → Kod QR → Skaner  skierować kamerę na kod i gotowe. Zobacz wideo jak zeskanować Zgubka.     
Zeskanowanuj kod Zgubek, wybierz sposób przekazania informacji za pomocą sms lub e-mail i wyślij. Zgubek przekaże treść do właściciela. Numer odbiorcy jaki się tobie wyświetli przy wysyłaniu sms to bramka wykorzystywana przez Zgubka, a nie numer telefonu właściciela.
Uczciwy znalazca po zeskanowaniu kodu wyśle tobie powiadomienie, które otrzymasz zarówno w formie e-mail oraz sms. W treści przekaże ci informację w jaki sposób możesz się z nim skontaktować.
Każde oznaczenie Zgubek posiada dodatkowo swoje ID, jeżeli skaner nie może odczytać kodu, wejdź na stronę Powiadom Zgubka wpisz Zgubek ID i wyślij powiadomienie.

Brelok, który może zostać dołączony do kluczy domowych lub pilota do samochodu posiada kod Zubek ID, natomiast nie zawiera ani imienia, ani nazwiska właściciela. Jest to działanie celowe, dzięki któremu dodatkowo zwiększamy bezpieczeństwa danych właściciela.
Brelok Zgubek nie jest przypisany, w pierwszej kolejności po zakupie należy go zarejestrować. Aby tego dokonać wystarczy kilka prostych kroków: zeskanuj kod, wprowadź dane, wyślij sms. Po chwili otrzymasz potwierdzenie rejestracji i gotowe. Pamiętaj, aby zrobić to telefonem, którego numer ma być przypisany do breloka.   Pobierz instrukcję jak przypisać brelok Zgubek.
Nie musisz instalować dodatkowej aplikacji, jeśli nie chcesz. Kody QR rozpoznaje i czyta coraz więcej programów, których używamy na codzień nawet o tym nie wiedząc. Więcej informacji znajdziesz w punkcie"Jak zeskanować".